//#Звіти_наживо на телеканалі «Кіровоград»: менше половини жителів області підписали декларації із сімейними лікарями

#Звіти_наживо на телеканалі «Кіровоград»: менше половини жителів області підписали декларації із сімейними лікарями

У п’ятницю, 21 вересня, о 19:20 на UA: Суспільне мовлення в партнерстві з Громадським рухом ЧЕСНО вийшов в ефір сьомий випуск всеукраїнського медіа-проекту #Звіти_наживо, покликаного змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі каналу «Кіровоград».

Гостем студії став директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко. Чиновник відзвітував про хід автономізації закладів охорони здоров’я, кількість підписаних декларацій між лікарями-терапевтами/сімейними лікарями та пацієнтами області, а також проблеми, з якими стикаються медики в ході втілення медичної реформи.

Як розповів Олег Рибальченко, у сільській місцевості Кіровоградської області бракує лікарів: 25 амбулаторій не забезпечені медичними кадрами саме лікарського складу. Всього на території області працює 171 амбулаторія.

Говорили також про перебіг реформи первинної ланки медицини. Станом на сьогодні 47% жителів Кіровоградської області підписали декларації із сімейними лікарями. На деяких територіях це зробили лише 10-12 %. Причина – технічна неспроможність територій (відсутність інтернет-зв’язку із медичною інфо-системою eHealth).

Разом з тим чиновники й не очікують стовідсоткового показника підписання декларацій по області. Є так званий “синій” список людей, які мігрують: студенти, військові, працівники, які в’їжджають або виїжджають на заробітки та не укладають угод із лікарями області. Очікувана цифра, яка свідчитиме про оптимальне забезпечення послугами сімейних лікарів — 85% жителів області.

Чиновник також розповів про ситуацію із кадрами. За словами Олега Рибальченка, близько 200 студентів – випускників щороку мають йти працювати за направленням до медичних закладів Кіровоградської області. Це має суттєво покращити ситуацію із медичними кадрами. Сьогодні дві третини студентів Кропивницької філії Донецького Національного медуніверститету — родом із Кіровоградщини.

Долучилися до обговорення проблем у сфері медицини і журналісти. Запитували про можливі заходи щодо покращення умов роботи медичних закладів, зокрема у СНІД-центрі, співпрацю первинної і вторинної ланок медицини,

«Тема дуже жива, актуальна. Реформа та її прояви на рівні окремих територій, досвіду людей – питання, що відображаються системно в тематичних програмах, новинах. Проте кількість запитань від глядачів, експертів свідчить про те, що інформація потрібна», — зазначила продюсерка філії Олена Кваша.

Переглянути запис ефіру сьомого випуску #Звітів_наживо можна на нашому YouTube каналі:

Завдання суспільного мовника — створити майданчик для дискусій, залучити громаду до обговорення важливих для регіону питань, аби громадяни звикли вимагати виконання обіцянок у своїх обранців.

Тож, такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:

Жовтень — початок опалювального сезону

Листопад — бюджети міст

Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.