//#Звіти_наживо на телеканалі «Кіровоград»

#Звіти_наживо на телеканалі «Кіровоград»

Чи будуть кошти на ремонт доріг в Кіровоградській області? – #Звіти_наживо на телеканалі «Кіровоград»

У п’ятницю 22 червня, о 19:20 в ефірі Кіровоградського суспільного мовника вийшов четвертий випуск всеукраїнського медіа-проекту #Звіти_наживо. Цього разу гостем студії став директор Департаменту інфраструктури та промисловості  Олександр Корнюша. Чиновник відзвітував про результати роботи за 2017 рік: розповів про планові ремонти доріг, пояснив як перевіряють якість дорожнього покриття, визначив пріоритети ремонтів у Кіровоградській області на майбутнє.

У минулому році близько 630 млн грн було використано на фінансування автошляхів загальнодержавного значення, таких як М-04, М-22 і М- 12. Так, вже є гарна дорога по трасі М-04 від Знам“янки до Олександрії.

У поточному році фінансування збільшилось на 225 млн грн. В цілому, на Кіровоградщині є 591 дорога загального користування місцевого значення, цьогоріч з них  буде фінансуватися 88 доріг (обласних і районних) і 13 доріг комунальної власності, які є продовженням державних автошляхів, але проходять через населені пункти.

75 млн 999 тис. грн — виділено на дороги комунальної власності, 76 млн грн — на утримання автошляхів загального користування місцевого значення  і 227 млн грн — піде на здійснення середнього поточного ремонту доріг загального користування місцевого значення.

Проблемним питанням в області є руйнування доріг від надмірного перевантаження дорожнього полотна через рух великогабаритного транспорту. Так, за словами директора Департаменту інфраструктури та промисловості Олександра Корнюши, на 8-ми дорогах державного значення встановлено пункти габаритно-вагового контролю. Вже було проведено перевірку близько 4-х тис. транспортних засобів, застосовано відповідні санкції, нараховано 140 тис. Євро на ті транспортні засоби, які допустили перевищення норм і правил, передбачені законодавством.

Спілкувалися із гостями #Звітів і про вибір підрядників для здійснення ремонту дорожнього покриття. Усі тендерні процедури проходять в електронній системі «ProZorro». Кандидатів обирають за досвідом роботи та наявністю сучасної матеріально-технічної бази. Відхиляють фірми, що не відповідають кваліфікаційним критеріям і тендерній документації. «Вже укладено 15 договорів і  розпочались перші ремонтні роботи по напрямку Олександрія-Войнівка», – зауважив Олександр Корнюша.

Озвучив гість також і гарантійний термін середнього поточного ремонту місцевих доріг загального користування, який становить 5 років, та зауважив, що незабаром він має збільшитись до 10-ти років.

« #Звіти_наживо, що стосувалися питань ремонту доріг, були, мабуть, найбільш актуальними для нашої глядацької та слухацької аудиторій. І, враховуючи, кількість дзвінків і активність журналістів, які брали участь в нашому проекті, вважаю, що подібна тематика може бути  популярною ще достатньо довго. Тому, наш майданчик відкритий для подібних обговорень і надзвичайно добре, що представники відповідних структур та установ, які реалізують державну політику в цій галузі, йдуть на діалог і готові коментувати й давати відповіді на ті питання, які цікавлять не тільки нашу телевізійну групу, а й представників громадського сектору, засобів масової інформації та мешканців нашого краю», — зазначила продюсерка філії Олена Кваша.

Переглянути запис ефіру третього випуску #Звітів_наживо можна на нашому YouTube каналі:

Завдання суспільного мовника — створити майданчик для дискусій, залучити громаду до обговорення важливих для регіону питань, аби громадяни звикли вимагати виконання обіцянок у своїх обранців.

Нагадаємо, #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху «ЧЕСНО». У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:

Липень — голови ОТГ, мери малих міст

Серпень — реформа освіти

Вересень — медична реформа

Жовтень — початок опалювального сезону

Листопад — бюджети міст

Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.