//#Звіти_наживо — у Кіровоградській філії Суспільного говорили про культуру

#Звіти_наживо — у Кіровоградській філії Суспільного говорили про культуру

У п’ятницю 20 квітня, о 19:20 на UA: Суспільне мовлення в партнерстві з Громадським рухом ЧЕСНО вийшов в ефір другий випуск всеукраїнського медіа-проекту #Звіти_наживо, покликаного змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі телеканалу «Кіровоград».
Гостею студії стала директорка департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА Валентина Животовська, яка представила обласні програми розвитку культури, розповіла про нові проекти, фестивальне життя Кіровоградщини, визначила завдання і пріоритети культурного розвитку районів та поділилася планами на майбутнє. Під час ефіру обговорили як функціонують і еволюціонують нині бібліотечні заклади, які розробляють на Кіровоградщині модерні туристичні маршрути, і як культурна спадщина та наявний туристичний потенціал формують імідж краю.
Переглянути запис ефіру другого випуску #Звітів_наживо можна на нашому YouTube каналі: https://youtu.be/cdbMVZAwVaQ
Одне з ключових питань #Звітів_наживо: перспективи функціонування закладів культури в умовах децентралізації, зокрема, йшлося про збереженння мистецьких шкіл у Кіровоградській області (чи вони не будуть перетворені на гуртки?). Говорили також про заклади культури, туристичні об’єкти та культурну спадщину в об’єднаних територіальних громадах. Як стратегічно вигідніше для культури: віддати їх на баланс громад чи залишити на державному бюджеті? Нагадаємо, що децентралізація – це процес передачі значних повноважень та бюджетних коштів від державних органів влади органам місцевого самоврядування таким чином, щоб якомога більше повноважень отримали ті органи, які найближче знаходяться до місцевої громади.
Лариса Гайда, член Національної спілки краєзнавців України, поставила запитання телефоном: як відбуватиметься подальший розвиток регіональних, селищних музеїв в процесі децентралізації? Та отримала відповідь, що це залежить від функціонування ОТГ, роботи їхніх очільників, а також від самих співробітників музею, які мають бути зацікавлені у якісному представленні експонатів, дбати про постійне оновлення і зміну експозицій.
Додали динаміки розмові у студії і присутні журналісти, які пишуть на культурницькі теми: Любов Лук`янцева – регіональний координатор Center UA, рух ЧЕСНО, Людмила Макей – редактор тижневика «Первая городская газета», Дар`я Серватюк – журналіст медіапорталу «DOZOR», Андрій Лисенко – редактор сайту інформаційної агенції CBN. Спілкувались на тему реконструкції туристичних пам`яток у 2018-му, запитували, коли розпочнуться реставраційні роботи у фортеці Святої Єлизавети, та як зробити Кропивницький — одним із популярних туристичних центрів.
Долучились до ефіру і користувачі соціальної мережі Facebook, зокрема, підняли питання збереження культурної спадщини Кіровоградщини та цікавились, які конкретні заходи впроваджуються для налагодження дієвого механізму її охорони. Як повідомила пані Животовська, для боротьби із “чорними археологами” департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА активно співпрацює з контролюючими правоохороними органами.
«Редакція #Звітів_наживо зробила телефонне опитування: ми зателефонували десь двом десяткам відомих працівників культури області – це артисти, художники, керівники закладів — з одним-єдиними запитанням: яка, на їхній погляд, найголовніша проблема галузі культури. Відповіді були різними – від маленьких зарплат та ремонту даху до популяризації образотворчого мистецтва та фінансування за залишковим принципом. На жаль, не на всі питання глядачі програми отримали відповіді», — розповідає ведучий #Звітів_наживо, журналіст Дмитро Кобець.
“Вдруге працюємо в рамках #Звітів. Цього разу мова йшла про культуру області. Важливий сегмент, що має державне значення, особливо в умовах військової агресії. Видатки на культуру, пріоритети, оперативність реагування державних інституцій на запити суспільства – ці і не тільки питання лунали в ефірі від наших колег-журналістів та представниці Руху «Чесно». Активною була робота аудиторії (радіо та телебачення) — до дискусії долучилися літератори, керівники ОТГ Кіровоградщини, яких цікавили проекти та програми, в яких вони б мали змогу брати участь. Маю відмітити високий рівень якості роботи групи «Тема дня», технологічних служб філії. Також окремі слова вдячності адресую директорці департаменту культури – Валентині Животовській, яка прийняла запрошення філії та вийшла на звіт. Після якого, між іншим, в прес-зоні — з’явилося багато класних ідей про співпрацю у журналістів та Валентини Григорівни”, — зазначила продюсерка філії Олена Кваша.
Завдання суспільного мовника — створити майданчик для дискусій, залучити громаду до обговорення важливих для регіону питань, аби громадяни звикли вимагати виконання обіцянок у своїх обранців.
Тож, такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:
Березень — мери/голови ОДА (за минулий рік)
Квітень — департаменти культури
Травень — організація оздоровлення дітей
Червень — ремонт доріг
Липень — голови ОТГ, мери малих міст
Серпень — реформа освіти
Вересень — медична реформа
Жовтень — початок опалювального сезону
Листопад — бюджети міст
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.