//#Звіти_наживо на телеканалі Кіровоград— відкритий діалог із владою

#Звіти_наживо на телеканалі Кіровоград— відкритий діалог із владою

У п’ятницю 23 березня, о 19:20 на UA: Суспільне мовлення в партнерстві з Громадський рух ЧЕСНО стартував всеукраїнський медіа-проект #Звіти_наживо, покликаний змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі телеканалу Кіровоград.

Гостем студії став перший секретар міської ради Кропивницького Табалов Андрій Олександрович. Розглядали результати впровадження програм в 2017 році, громадське обговорення при плануванні бюджету на 2019 рік, ефективність роботи міської ради 7-го скликання, а також проблему сміттєзвалища, що на Завадівці, котру пан Табалов обіцяв вирішити ще у своїй передвиборчій програмі. Говорили також про ефективність роботи міської ради, зокрема, як вдалося подолати «газову кризу» у Кропивницькому, підняли топ-проблему міста, пов’язану із ВАТ «Кіровоградгаз», та дізнавалися, що чекає на жителів Кропивницького у наступному опалювальному сезоні.

Запрошені журналісти міських друкованих і електронних видань – Дмитро Васил`єв – журналіст інтернет-порталу “Перша електронна газета”, Любов Попович – головний редактор газети “Кіровоградська правда”, Валерій Лебідь – журналіст порталу “Гречка”, Андрій Трубачов – тижневик “Україна-Центр” та представниця  руху «Чесно» Любов Лук’янцева також активно долучалися до розмови в студії, мали можливість особисто поставити декілька запитань головному спікеру. Також був підготовлений блок відео-запитань від експертів. Багато запитань надходило від підписників з соціальної мережі Facebook та й під час прямого ефіру глядачі постійно телефонували.

Подюсерка філії Олена Кваша прокоментувала проект так: «Звіти» – новий формат, з чіткою ефірною структурою, широкими можливостями для глядацької аудиторії, між іншим, це був перший досвід одночасного телевізійного та радіо ефіру. Стрім в соціальних мережах також дозволив залучити нову аудиторію і надати можливість містянам ставити свої питання, оприлюднювати критичні зауваження щодо організації роботи міської ради. До проекту були залучені колеги з інших видань області, координатора руху «Чесно» в Кіровоградській області.

Звичайно, маємо зробити цей майданчик відомим для глядачів, популярним для тих, хто має звітувати. Наше завдання – партнерське: надати можливість громаді ставити питання публічно, а владі – надати можливість зробити свої дії прозорими, зрозумілими громаді, яка цю владу обирала. У проекті є додаткова цінність, на мою думку, вона обумовлена формою проекту – це публічний діалог, до якого мають готуватися обидві сторони (влада і громада), з рівними ступенями відповідальності. Якщо це – питання або зауваження, то безумовно – обґрунтоване, якщо це відповідь – то професійна і чесна. «Звіти» – це не про популізм. Наступні звіти, нагадаю,будуть відбуватися раз на місць за участі інших посадовців, керівників установ та відомств. Про такі ефіри ми будемо повідомляти нашу аудиторію.»

Переглянути запис ефіру перших #Звітів_наживо можна на нашому YouTube каналі: https://youtu.be/S6KTBcmaO_o

Завдання суспільного мовника — створити майданчик для дискусій, залучити громаду до обговорення важливих для регіону питань, аби громадяни звикли вимагати виконання обіцянок у своїх обранців.

Тож, такі інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року за актуальними на цей час темами:

Березень — мери/голови ОДА (за минулий рік)

Квітень — департаменти культури

Травень — організація оздоровлення дітей

Червень — ремонт доріг

Липень — голови ОТГ, мери малих міст

Серпень — реформа освіти

Вересень — медична реформа

Жовтень — початок опалювального сезону

Листопад — бюджети міст

Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.